Gondolkodj előre, ne utólag bosszankodj! Ezeket a bakikat könnyedén elkerülheted, ha profi konyhatervező szakértőre bízzátok a munkát.
Elméretezett munkalapok
Ha nem megfelelő magasságban van a munkalap, az nagyon kényelmetlenné teszi a mindennapokat a konyhában. De mégis mekkora a megfelelő magasság? Ez természetes egyedi konyhabútor esetében a személyes preferenciák alapján változhat. Eltérő magasságú felhasználók számára az ideális méretek is eltérnek. Hüvelykujjszabályként elmondható, hogy a standard magasság 88- 91 cm között mozog. De természetesen lehetőség van egyedi megoldások kivitelezésére is. Ezesetben fokozottan figyelni kell a beépülő konyhagéepk és fiók osztások összehangolására is, mivel könnyen előállhat az a helyzet, hogy a megvásárolt gépet nem lehet egy csökkentett magasságú konyhapult alá beépíteni. Ha nincs elképzelésünk, hogy mi lenne az ideális, kérjük konyhatervező szakértőnk segítségét, de a korábbi konyhánk is remek kiindulási alapként szolgálhat. Azt mégiscsak el tudjuk dönteni, hogy az kényelmes volt-e vagy sem, vagy hogy alacsonyabb vagy magasabb lett volna praktikus. Mérjük le, és ehhez viszonyítsunk.

Nem megfelelő padló
Ha nem jó padlót választunk, azt utólag korrigálni meglehetősen macerás és drága mulatság. A konyhában három fő dolgot mindig érdemes figyelembe venni: biztonság, tartósság és könnyű tisztíthatóság. A konyha napi szinten nagy igénybevételnek van kitéve, ezért fontos, hogy jó minőségű padlót válasszunk, amit könnyű karban tartani és kiállja az idő próbáját. Nagyon nem mindegy, hogy például, ha kiömlik valami, azt egyszerűen le tudjuk-e törülni, vagy mondjuk egy porózus anyag magába szívja és örökre ott marad a folt. Azokat az anyagokat is érdemes kerülnünk, amelyek speciális ápolást igényelnek. Az egyszerű és minőségi megoldás irányába haladjunk.

Kinyithatatlan konyhabútor ajtók
Nagyon kellemetlen, hogy ha csak utólag tapasztaljuk, hogy a konyhaszekrény ajtaját nem tudjuk teljesen kinyitni, mert egyszerűen nincs elegendő hely. Számunkra érthetetlen, hogy ez mégis hogyan fordulhat elő, de sajnos mégis gyakori probléma, ami a trehány tervezésnek a következménye. Még ha ki is tudjuk nyitni a szekrényajtókat, egy kisebb térben nagyon zavaró lehet egy belógó szekrényajtó, akár alul, akár felül helyezkedik el. Hiába tudjuk kinyitni a szekrényajtót, ha nem tudjuk megközelíteni, vagy felső szekrénysor esetében folyton lefejeljük. A nyílásiránnyal is rengeteget lehet variálni, mindenképpen tervezzünk meg mindent precízen.

Nem védjük megfelelően a falakat
Ezt a hibát gyakrabban elkövetik, mint gondolnánk. Pedig a konyhában számtalan veszély leselkedik a falakra, nem hagyhatjuk őket védtelenül! Különösen a tűzhely és a mosogató környékén kell fokozottan odafigyelni a megfelelő burkolatokra, hiszen innen számos folyadék, étel kifröccsenése okozhat károkat. Válasszunk olyan hátfalat és burkolatokat, amelyek hőállóak és könnyedén tisztántarthatóak. Természetesen a dizájnról sem kell lemondanunk! Ma már annyiféle variáció közül választhatunk, hogy biztosan találunk olyat, ami funkcionálisan és kinézetben is elnyeri a tetszésünket.

Ha érdekel sorozatunk többi része, IDE kattintva elolvashatod. Készülj fel alaposan a konyhatervezésre, és ha segítségre van szükséged, vedd igénybe egy profi konyhatervező szakember segítségét. Ha például minket választasz, egyedi konyhabútorod mellé ingyenes tervezés, árgarancia és számos további ügyfélbarát megoldás társul. Keress minket bátran elérhetőségeinken!